Jak uzyskać skierowanie na leczenie sanatoryjne

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego w naszym Ośrodku mogą Państwo skorzystać z sanatoryjnego leczenia uzdrowiskowego dla dorosłych, pobyt trwa 21-dni, w ramach urlopu, kuracjusz ponosi częściowe koszty zakwaterowania i wyżywienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 sierpnia 2012r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz.U z 2012r., poz 971)

Pobyt w warunkach stacjonarnych rozpoczyna się o godzinie 13-tej pierwszego dnia (obiadem) i kończy o godzinie 9-tej (śniadaniem) ostatniego dnia turnusu wskazanego na skierowaniu.

Skierowanie do uzdrowiska wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego biorąc pod uwagę wskazania i przeciwwskazania oraz zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Lekarz podejmuje decyzję o zasadności wystawienia skierowania na leczenie uzdrowiskowe.


Następnie skierowanie należy wysłać do odpowiedniego ze względu na adres zamieszkania oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym lekarz specjalista z zakresu balneoklimatologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej dokonuje oceny skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego.

Potwierdzone przez NFZ skierowanie, zawierające adres Ośrodka, w którym ma się odbyć turnus, oraz datę rozpoczęcia i zakończenia turnusu, powinno być przesłane pocztą nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia leczenia. Skierowanie, którego NFZ nie potwierdzi z powodu braków merytorycznych lub formalnych jest zwracane lekarzowi ubezpieczenia zdrowotnego, który je wystawił - z równoczesną informacją dla ubezpieczonego o przyczynie odmowy.

  • Do dyspozycji gości są miejsca w pokojach dwuosobowych, wieloosobowych.
  • Brak jest możliwości wcześniejszej rezerwacji pokoju.
  • Istnieje możliwość zakwaterowania z osobą towarzyszącą nieposiadającą skierowania z NFZ, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 018 351 81 63
  • Opłata klimatyczna płatna w recepcji wg aktualnie obowiązujących stawek zgodnych uchwałą Rady Gminy Sękowa.
  • Małżeństwa, które uzyskały skierowania w różnych rodzajach leczenia uzdrowiskowego muszą potwierdzić swój przyjazd do sanatorium w recepcji pod numerem telefonu 18 351 81 63 celem zapewnienia zakwaterowania w pokoju 2-osobowym.

Przyjeżdżając do sanatorium należy zabrać ze sobą:

  • potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe
  • dowód tożsamości
  • wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych, oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego, które mogą mieć związek ze skierowaniem lub leczeniem w sanatorium
  • stale przyjmowane leki na cały okres pobytu
  • odzież, obuwie sportowe

 

Wzór skierowania na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową


Oferty Specjalne

turnus pluspara4.jpgkregoslup.pngrelaks 2023rower

Kontakt z nami

Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem

Wapienne 45, 38-307 Sękowa

tel. 18 351 90 01 , 18 351 8163

wapienne@wapienne.pl

napisz do nas

Numer konta:

Alior Bank S.A. 55 2490 0005 0000 4530 1852 2988

Przydatne linki i informacje

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem